Nasze wina


Nasze wina są odbiciem roku w którym dojrzewa winorośl i w którym powstają. Ich jakość jest ściśle uzależniona od przebiegu pogody, temperatur, ilości opadów deszczu i nasłonecznienia jakim są poddane nasze krzewy. Nie staramy się sztucznie zmieniać ich charakteru poprzez stosowanie zabiegów enologicznych polegających na odkwaszaniu czy dosładzaniu. Siarkowanie win, to odwieczna konieczność. My, ze względu na swoje specyficzne, wapienne terroir, siarkujemy je o połowę mniej, niż jest to konieczne w innych regionach. W uprawie, nie stosujemy też przesadnej ilości oprysków – tylko tyle ile potrzeba, zwykle do czterech w ciągu sezonu wegetacyjnego. Nie stosujemy herbicydów. Nasza winnica jest utrzymywana w tzw.” czarnym ugorze” poprzez żmudną i ciężką pracę polegającą na częściowo mechanicznym (w międzyrzędziach) i ręcznym! (pomiędzy krzewami) jej odchwaszczaniu. Dzięki wszystkim tym zabiegom, nasza winnica rodzi owoce, które z całą odpowiedzialnością mogę przeznaczyć na wyrób win, które niniejszym Wam oddaję.

W produkcji naszych win dużo eksperymentujemy. Coraz częściej stosujemy tak zwaną „spontaniczną fermentację” , nie tylko dla win bursztynowych, tradycyjnie wytwarzanych w ten sposób w Gruzji. W ten sposób, w roczniku 2019 wyprodukowaliśmy także po raz pierwszy długo macerowane, nie siarkowane wina czerwone TRANSFIGURATO I MONARCHIA.

Zapraszamy do zakupu naszych win bezpośrednio w winiarni oraz w sklepie producenckim wraz z wine barem „ENOTEKA KAZIMIERZ” przy ul. Miodowej 32 na krakowskim Kazimierzu.

Cennik i Zamówienia - także drogą mailową TUTAJ - wysyłka kurierem.
Minimalne zamówienie - 12 butelek.